Міндоходів: Повернення адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду є недоцільним

 
Добавлено: 2014-05-04 21:16:31 Новости Бизнес и Финансы
Міндоходів: Повернення адміністрування ЄСВ до Пенсійного фонду є недоцільним
 

Міністерство доходів і зборів України вважає ініціативи щодо повернення функції з адміністрування єдиного внеску до Пенсійного фонду, які останнім часом лунають у ЗМІ, недоцільними. Як свідчить аналіз, з жовтня минулого року, коли Міндоходів почало адміністрування ЄСВ, надходження внеску стабільно перевищують минулорічні показники та оперативно розподіляються між фондами соціального страхування.
               „Про результативність проведеної адмінреформи якнайкраще свідчать показники надходжень ЄСВ. Ми у стислі терміни привели у відповідність до чинного законодавства нормативні документи, завершили усі технічні роботи, удосконалили існуючі процедури адміністрування, розширивши можливості електронного звітування. І все це відбувалося без жодних незручностей для платників та скорочення відрахувань єдиного внеску. Навпаки його сплата лише зросла”, – наголосив в.о. директора Департаменту доходів і зборів фізичних осіб Міндоходів Олександр Ревчук.
      За словами Олександра Ревчука, така результативність є свідченням ефективності проведених змін в адмініструванні єдиного внеску. До того ж разом зі зміною адміністратора бізнес отримав і спрощення процесу взяття на облік, адже відтоді облікування платників податків та єдиного внеску здійснюється в одному органі за принципом єдності реєстраційних процедур.
      Крім того, за рахунок наявності в Міністерстві великої бази платників податків є можливість проведення співставлень даних податкових декларацій та звітностей з ЄСВ, кількості поданих звітних документів тощо.
      Для зручності платників Міністерством розроблено автоматичне щоквартальне нарахування сум єдиного внеску фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування.
      „Покладення функції адміністрування єдиного соціального внеску на органи Міністерства доходів і зборів України стало позитивною новелою у напрямі спрощення податкового адміністрування та сприяло скороченню часу платників податків на підготовку та подання відповідної звітності з одного боку, та кількості перевірок та контролюючих органів з іншого боку”, – впевнений віце-президент зі стратегічного розвитку Американської торгівельної палати в Україні Тарас Качка.
      Розробка електронних сервісів є одним із пріоритетів у роботі Міндоходів. Так, все більшої популярності серед платників ЄСВ набуває сервіс електронного звітування. Для такого дистанційного звітування платникам достатньо лише отримати в Міндоходів безкоштовний цифровий підпис та завантажити відповідне програмне забезпечення.
      Так, якщо на момент передачі ЄСВ до Міндоходів кількість звітуючих в електронному вигляді складала лише 38 відс., то вже у грудні їх кількість зросла до 77 відс., а за лютий поточного року електронкою прозвітували 93 відс. платників ЄСВ.
      „Для підприємців – платників податків зручним є подання звітів до єдиного органу Міндоходів, при цьому зміна бюджетних рахунків у разі передання функцій адміністрування призведе до суттєвих незручностей для платників податків, пов’язаних як із передачею облікових карток, так і зі зміною бюджетних рахунків. А це завжди супроводжується помилками при перерахуванні податкових платежів та, як наслідок, штрафними санкціями, які в умовах економічної кризи можуть стати фінансовим тягарем, не сумісним з подальшою ефективною діяльністю платників податків”, – зазначає Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець.

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты